Nyelvváltó

Gyengénlátó Változat

Használati bútor restaurátor MSc

Miért a használati bútor restaurátor mesterképzési szak?

A képzés célja olyan bútorrestaurátorok képzése, akik magas szinten ismerik és alkalmazzák a fából készült bútor restaurálásának gyakorlatát és elméletét, olyan használatban lévő bútorok vonatkozásában, amelyek a másodlagos piacokon általánosan forgalomban vannak, napjainktól visszamenőleg egészen a XIX. század elejéig (biedermeier korszak).

Mit tanulhatsz a használati bútor restaurátor mesterképzési szakon?

A képzés célja olyan bútorasztalosipari szakmai, műszaki, valamint esztétikai ismeretek és elvárások ismertetése, melyek tudatában, a használati bútorörökség anyagi és eszmei értékeinek megőrzéséhez szükséges elméleti és gyakorlati tudás, etikus hozzáállással kiegészülve, képesít a minőségi használati bútor restaurálási feladatok elvégzésére.

A képzés célja olyan szakemberek kiművelése, akik a XIX. század elejétől napjainkig készített használati és design értékkel bíró bútorállományt, magas szakmai szinten rehabilitálni tudják. Ismerik az adott korszakra jellemző közép-európai bútoripari anyagokat, kézműves és gépi technológiákat, illetve segédanyagokat. A képzés stílus-, eszköz és alapanyag ismeretet biztosít az elvégzendő bútorrestaurációs folyamatok kivitelezéséhez.

Továbbtanulási és karrier lehetőségek

A képzés fejleszti a szakma gyakorlásához szükséges bútorstílus- és gyártástörténeti ismereteket, a kézműves készségeket, a gyakorlati jártasságot, valamint az etikus gondolkodást és felelős magatartást.

A szakon végzettek felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.

 

A mesterszakot az Oktatási Hivatal az FNYF/1593-3/2023. ikt. sz. határozatával vette nyilvántartásba. A mesterszak még nem rendelkezik külső minőségbiztosító értékelésével.
Cikk nyomtatása E-mail

Kapcsolódó elérhetőségek

Prof. Dr. Markó Balázs
intézetigazgató, egyetemi tanár
Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar