TDK - MDK - OTDK - OMDK a 2018/2019. tanévben

Tudományos Diákköri és Művészeti Konferencia

2018-ban a Simonyi Károly Kar TDK, ill. MDK konferenciáján mérették meg magukat hallgatóink, ki milyen kutatási területen jeleskedik, milyen kimagasló eredményeket értek el. A megmérettetésre 2018. december 3-án került sor a Ligneum Látogató Központban, amely rendezvény döntött arról, hogy az országos TDK és MDK Konferencián kik képviselik a Simonyi Károly Kart.

A TDK műszaki szekciójában 13 előadásra került sor, az MDK Konferenciáján pedig hat előadás került bemutatásra.

A TDK műszaki szekciójának nyertesei:

I. helyezett
Csák Vincze, Fejlesztőeszköz tervezése
Konzulens: Dr. Elek László

II. helyezett
Hodgyai Zsolt, Nagy teherbírású hőszigetelő lap
Konzulens: Dr. Pásztory Zoltán

III. helyezett
Konzulens: Dr. Elek László és Prof. Dr. Kovács Zsolt

Különdíjas:
Pintér László Tamás, Nagy mennyiségű/Big Data adatok feldolgozásának online, automatizált előkészítése és hiánypótlási lehetőségeinek vizsgálata
Konzulens: Prof. Dr. Jereb László és Dr. Pödör Zoltán

A nyerteseken kívül kimagasló munkájukért és színvonalasan bemutatott előadásaik jutalmaként a Simonyi Károly Kart az OTDK a további hallgatók is képviselhették:

Konzulens: Dr. Komán Szabolcs és Ábrahám József

Nagy Levente, Ültetvényes Pannónia nyár faminták laboratóriumi vizsgálata különös tekintettel a gombaállóságra
Konzulens: Dr. Horváth Norbert

Katona Bence György, Hárs faanyag paraffinos emulziókkal való telíthetősége
Konzulens: Dr. Komán Szabolcs és Ábrahám József

A Művészeti Diákköri Konferencia nyertesei:

I. helyezett
Zayzon Priszcilla Csilla, Flexible chair
Témavezető: Márkus Gábor

II. helyezett
Kerékjártó Dalma Kata, VACAK projektív manuális mozgókép-animáció
Témavezető: Halácsi Katalin

III. helyezett
Máj Szabolcs Máté, Ökodesign irányok
Témavezető: Polyák János

A helyi TDK és MDK konferencia helyezettjei, kiegészülve a 2017-es konferencia helyezettjeivel utazhattak az országos versenyre.

OTDK:

• Eső István, Phellinus contiguus - Kemény fekvőtapló
  • Katona Bence György, Hárs faanyag paraffinos emulziókkal való telíthetősége
  • Jakócs Mihály, Faanyag sűrűségének és nedvességtartalmának becslése mikrohullámú radar segítségével
  • Kovács András, Speciális faanyag-kezelő berendezés műszerezésének és vezérlésének fejlesztése
  • Rankl Dániel, Kőris ollós csapos kötések húzószilárdságának változása különböző illesztési szorosságok esetén
  • Csák Vince, Fejlesztőeszköz tervezése

OMDK:

• Zayzon Priszcilla Csilla, Flexible chair
  • Kerékjártó Dalma Kata, VACAK projektív manuális mozgókép-animáció
  • Máj Szabolcs Máté, Ökodesign irányok
  • Kele Dávid, Evőeszköz kollekció fém és porcelán (vagy más különleges anyag) kombinációjára