OTDK 2023 - Hallgatói élménybeszámoló: Sajdik Tamás

Hallgatói élménybeszámoló - OTDK 2023: Sajdik Tamás

Az idén megrendezésre kerülő 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Műszaki Tudományok szekció helyszíne a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kara volt Baján. Lehetőséget kaptam, hogy kutatási területemet bemutathassam a konferencián, mivel a kari TDK-n a zsűri második helyezettként díjazott, így felterjesztették a munkámat a jelentkezők közé. A jelentkezésemet a szekción belül található Anyagtudomány, anyagvizsgálat csoportba adtam le, mivel a kutatási témaköröm a Rostirányú tömörítés volt, melyen belül a nyúlási tartalék létezésének hipotézisét próbáltam alátámasztani tudományos mérések segítségével.

Nagy meglepetésemre a tagozatomban előadó diákok mind valamilyen mester, vagy doktorandusz képzésben résztvevő hallgatók voltak. Elsőre kissé meglepődtem, hiszen tudás, illetve kutatási képességek szintjén jóval több tapasztalattal rendelkeztek, mint én, azonban ez nem bizonytalanított el és továbbra is határozottan kitartottam a saját tudásom mellett. Érdekes volt, hogy a tagozatomban versenyző hallgatók előadásai mind olyan témakörön alapultak, melyek a fémiparhoz köthetőek jellemzően.

Miután végeztem az előadásommal, megkönnyebbültem, elégedett voltam a bemutató minőségével, valamint a zsűri által feltett kérdésekre is kielégítő válaszokat tudtam adni. Szerdai napon érkeztem a konferenciára, így az aznap délutánomat az előadásra való felkészüléssel töltöttem. Csütörtök délelőtt előadtam a munkámat, majd délután fakultatív programokon vettem részt, melyet konferencia szervezői biztosítottak számunkra. Sárkányhajóztunk a Baján található Petőfi sziget körül, este pedig a szakember találkozónak nevezett eseményen vettem részt, ahol lehetőség adódott hosszabban elcsevegni más egyetemek hallgatóival.

Örök élmény marad számomra ez a három nap, csak ajánlani tudom mindenkinek, hogy próbálja meg a kari TDK-t, annak érdekében, hogy részt vehessen egy ilyen színvonalas programsorozaton. Barátok, leendő kollégák, valamint új tudományterületek megismeréséhez hihetetlenül jó lehetőség.

Sajdik Tamás
Sopron, 2023.05.05.