OTDK 2023 - Hallgatói élménybeszámoló: Sajtos Dániel

Sajtos Dániel OTDK beszámolója

Jó szerencsét!

Hatalmas megtiszteltetés ért, hogy én is benne lehettem abban az elit társaságban, akik képviselték az egyetemünket a 36. Országos Diákköri konferencián, idén a műszaki szekciót a festői Baján rendezték meg.

OTDK_SajtosDaniel.pngAz ide vezető út egy soproni Tudományos Diákköri Konferenciával indult, amit minden évben megrendez az egyetemünk.

A kutatási ismeretanyagon túl rengeteg más jártasságra tettem szert a konferenciákon, sokat fejlődik ilyenkor az ember előadásmódja.

Ezek olyan ismeretek, amiket az egyetemről kikerülve csak az előnyére tud fordítani az ember.

Illetve egy olyanfajta tapasztalatot ad, amit az ember később vezetőként tud hasznosítani meetingeken, megbeszéléseken, céges konferenciákon.

Megalapozhatjuk vele a későbbi mester képzésünket, és pályázati felhívás esetén is komoly pontokat ér egy helyi megrendezésű TDK, illetve egy OTDK részvétel. Ezekből lehet profitálni, gazdasági jelentősége is van az egyetemi pályafutásunk alatt.

Mindemelett tovább tudjuk bővíteni a versenyekre való készülés során a mérőberendezési tapasztalatainkat, ami szintén a tanulmányaink után csak az előnyünkre válik.

Zárásként azt gondolom, hogy a soproni egyetemen, aki szeretne pályázni, vagy előadni nagyobb lehetősége is van érvényesülni, nem úgy, mint más egyetemen. Hatalmas élménnyel, és új tudásanyaggal bővültem.

Tisztelettel:

Sajtos Dániel