OTDK 2023 - Hallgatói élménybeszámoló: Szőke Fanni

TDK és OTDK élménybeszámoló, Szőke Fanni

Jó szerencsét!

Kedves Hallgatótársam!

Azzal kezdődött az egész, hogy lebontottak egy kilátót, én elhoztam egy részét, és így elindult az út a TDK-n keresztül egészen az OTDK-ig. Nagyon sok élmény, tapasztalat, építő tudás birtokába kerülhettem, melyről pár sorban szeretném elmondani a tapasztalataimat.

OTDK_SzokeFanni.pngA TDK-ra fakultatívan is nagyon megéri jelentkezni, hiszen bemutathatod a kutatási témádat, amelyre nagy tudással rendelkező szakemberektől bírálatokat, tanácsokat kaphatsz. Mindez akár folyamatban lévő, akár végzett munkádhoz nagyon jól hasznosítható. Ezekből az egyetemi előadások mellett gyakorlati úton tapasztalattal építheted tudásod. A TDK-n egy előadás keretében kell bemutatni a dolgozatodat, valamint szakmai kérdésekre is kell válaszolni, így egyfajta szakdolgozatvédés jellegként is megpróbálhatod, milyen készülni, előadni, beszélni arról, amit vizsgáltál a laborfalak mögött. Nagyon jól építi az előadói magabiztosságot és minőséget, szakkifejezések megértését és használatát, amely később, a szakmában való elhelyezkedés során is előnyödre fog válni. Mindezeket ingyen, tét nélkül megpróbálhatod, így miért ne? Ehhez társulhat esetlegesen egy helyezés elérésével a megtiszteltetés az OTDK-n való részvételre, ahol megismerhetsz új helyeket a pár napos utazás során, emellett pedig egy szuper élményben lehet részed diákok, szakemberek között, akik szintén izgalmas tudományos témákkal készültek és megoszthatjátok egymással tapasztalataitokat.

Összesítve sok sikert kívánok és ha kedvet kaptál, próbáld ki, merd átlépni a saját korlátaidat, hidd el, megéri a sok fejlődésért, tapasztalatért, tudásért és élményért!

Pénzt a fásnak!

Szőke Fanni