TDK - MDK a 2020/2021. tanévben

Tudományos Diákköri és Művészeti Konferencia

2020. december 10-én került megrendezésre a Soproni Egyetem, Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kar Tudományos és Művészeti Diákköri Konferenciája. A Konferenciát rendhagyó módon, a pandémiás vészhelyzet miatt, távoktatásban, a Microsoft Teams-ben rendezték, azaz a hallgatók otthonról jelentkeztek be. A rendezvény két szekcióban zajlott, a művészeti szekcióban összesen 13 hallgató nevezett be különböző témában. A műszaki szekcióban jóval szerényebb volt az versenyen indulók létszáma, mindösszesen öt hallgató vett részt a megmérettetésen.

A művészeti szekcióban különböző témakörök ihlették meg a hallgatókat. A teljesség igénye nélkül, mint pl. a gyógyító építészet szegregációban élők számára, vagy az innovatív településfejlesztés, vagy a gyerekeknek szóló logikai játék és a zenei szerkesztési eszközök, egy grafikai munkában. És hogy kik is a szekció győztesei:

1. helyezett

Bartók Mária Hedvig, Zenei szerkesztési eszközök Szíj Kamilla grafikus munkáiban

Zsigmond Anita Mária, "SZÚ" - logikai játék

Konzulens: Üveges Péter

2. helyezett

Torma Mária, Intuíció és Ráció az építészetben - Tervezési módszertanok összehasonlítása

Veres Gusztáv Bendegúz, Wood Pack hátizsák

3. helyezett

Pető Henrietta, Smink paletta

Konzulens: Polyák János

Szabó Alíz, Kis tárolóbútor gyerekeknek

Konzulens: Polyák János

A műszaki területen a hallgatók különböző témákat érintettek kutató munkájukkal, úgy mint a faanyagok tömörítése és a bio-kompozitokat. A TDK szekcióban végül a kategória győztesei a következők lettek:

1. helyezett

Horváth Fruzsina, Szauer Miklós, Faanyag rostirányú tömörítése és fixálása a gombabontási gyakorlatokat megelőzően

Konzulens: Báder Mátyás, Dr. Bak Miklós, Prof Dr. Németh Róbert

2. helyezett

Juhász Krisztián Ákos, Rostirányban tömörített faanyag alakváltozása hosszú idejű, folyamatos terhelés mellett

Konzulens: Báder Mátyás

3. helyezett

Kárpáti Rafael, Nemesnyárak hamutartalmának és fűtőértékének változékonysága

Konzulens: Dr. Komán Szabolcs

Takács Dávid, Traszparens bio-kompozit előállítása, PLA felhasználásával

Konzulens: Dr. Bak Miklós

A verseny mindkét szekcióban jó hangulatban zajlott. A hallgatók tanúbizonyságot tettek felkészültségükről és a kutatási területük, valamint szakterületük hozzáértéséről.

Gratulálunk a gyözteseknek!

A Simonyi Károly Kar hallgatóinak részvételét a Kari Tudományos Diákköri Konferencián az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő és a Nemzeti Tehetség Program által meghirdetett „A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása” című pályázat NTP-HHTDK-19 számon nyilvántartott támogatásával valósult meg.