TDK - MDK a 2015/2016. tanévben

Tudományos és Művészeti Diákköri Konferencia

2015. december 3-án, a Simonyi Károly Diáknap keretében került megrendezésre a Tudományos és Művészeti Diákköri Konferencia. A rendezvényt Dr. Alpár Tibor, a Simonyi Károly Kar dékánja nyitotta meg a Ligneum Látogatóközpontban.

A TDK zsűri tagjai Dr. Fehér Sándor egyetemi docens, Dr. Dénes Levente egyetemi docens, Soós Sándor egyetemi adjunktus és Őri Zsolt HÖK elnök voltak.

Az MDK zsűri tagjai Bánáti Gábor formatervező-művész, Hadas László építész, Kassai Ferenc tervezőgrafikus művész, Márfai Molnár László esztéta és Varga Tünde doktorandusz, titkár voltak.

A Tudományos Diákköri Konferencián a hallgatók a következő munkákkal vettek részt:

• Leininger Fanni: A fakupola faanyagvédelmi diagnosztikája (Konzulens: Dr. Horváth Norbert)
  • Krizsanyik Kristóf: Trópusi fából készített telefontok tervezése és kivitelezése (Konzulens: Ott Ágota)
  • Fazekas Pál: Por-forgács halmazok szitaanalízise (Konzulens: Bakki-Nagy Imre)
  • Csoma Sarolta: Ülőbútor tervezése és ellenőrzése végeselemes szilárdsági elemzéssel (Konzulens: Dr. Elek László, Prof. Dr. Kovács Zsolt)
  • Pernesz Márk: Ablak 3d-s hőtechnikai elemzése (Konzulens: Dr. Elek László, Prof. Dr. Kovács Zsolt)
  • Csizmadia Petra: Hőkezelt és kezeletlen faanyagok kültéri kitettségi vizsgálatai (Konzulens: Dr. Horváth Norbert, Dr. Csupor Károly)
  • Horváth Dániel: Geotermikus adatok vizsgálatához kialakított webes környezet (Konzulens: Dr. Borza Sándor, Dr. Pödör Zoltán)
  • Tálosi Andrea Katalin: Terméktervezés lézervágott rétegelt lemezből (Konzulens: Dr. Elek László)
  • Andrási Balázs: Natúr és hőkezelt bükk faanyag koptatási vizsgálatai, különös tekintettel a homokszórásra (Konzulens: Dr. Horváth Norbert)

A nyertes hallgatók a tudományos szekcióban a következők voltak:

• I. helyezett: Horváth Dániel
  • II. helyezett: Csizmadia Petra
  • III. helyezett: Leininger Fanni

A Művészeti Diákköri Konferencián a hallgatók a következő munkákkal vettek részt:

• Németh Krisztina, Kácsor Andrea: Kiállítás arculatterv és marketinges szóróanyag (Konzulens: Juhász Márton)
  • Locsmándi Mátyás: A projekt: A műanyagra való figyelemfelhívás fotókkal (Konzulens: Juhász Márton)
  • Piller Bálint: Applikáció tervezése (Konzulens: Juhász Márton)
  • Szabó Barbara: Utónévkönyv tervezése és kötése (új, saját gyűjtésből) (Konzulens: Juhász Márton)
  • Hujber Dóra: Az Ex Libris tervezés, mint grafikai műfaj (Konzulens: Juhász Márton)
  • Kiss Bence: "FINA 2017" (Konzulens: Juhász Márton)
  • Pipei Borbála: "Nehéz ott a vasat hordani" I. (bronz-fa, 30x12x8 cm, 2015.), „Nehéz ott a vasat hordani” II. (bronz-papír, 24x25x10 cm, 2015.), "Nehéz ott a vasat hordani" IV. (bronz, 2015.)
  • Németh Krisztina: 7x17 story (ami kis illusztrációkból áll) (Konzulens: Barka Ferenc)
  • Pósfai Barbara: Indonézia sokszínű kultúrája, művészete és a batikolás (Konzulens: Dr. Molnár László)

A nyertes hallgatók a művészeti szekcióban a következők voltak:

• I. helyezett: Pipei Borbála
  • II. helyezett: Németh Krisztina
  • III. helyezett: Hujber Dóra

Gratulálunk minden helyezettnek és konzulensnek!