Ilyen volt a Kutatók Éjszakája a Faipari Mérnöki és Kreatívipari Karon

A Kutatók Éjszakája egy Európa-szerte megrendezett ingyenes eseménysorozat a tudomány és a kutatói életpálya népszerűsítésére. Szórakoztató, inspiráló előadásokon, játékos programokon keresztül minden korosztály megismerkedhet a tudományos kutatás számos új eredményével. Az Európai Unió Bizottságának Marie Skłodowska-Curie Akciói által kezdeményezett rendezvény legfontosabb célja, hogy a kutatók és fejlesztők sokszínű munkája vonzóvá váljon a fiatalok számára – fiúknak és lányoknak egyaránt.

Szeptember utolsó péntekén a Soproni Egyetem karai is újra megnyitották kapuikat a tudomány és kutatás iránt érdeklődőknek, a Kutatók Éjszakájához változatos programokkal csatlakozva, melyeket az intézmény „zöld egyetem” szellemiségéhez illeszkedve a környezettudatosság jellemzett.

A Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar programjait szeptember 30-án 17:00 – 19:00 óra között látogathatták az érdeklődők, ahol az alábbi programokon vehettek részt:

• A mikrovilág felfedezése, avagy mit is lát a pásztázó elektronmikroszkóp - Dr. Börcsök Zoltán
  • Farágcsáló rovarok - Dr. Horváth Norbert
  • A faanyagok rejtélyes világa - Dr. Komán Szabolcs