Soproni hallgatók kreatív installációi a sepsiszentgyörgyi Design Week-en

Az idei sepsiszentgyörgyi Design Week célja a helyi és az ideérkező szakemberek közötti szakmai kapcsolatok építése volt, hiszen neves egyetemek design- és divatirányú szakjai is bemutatkoztak Bukaresttől Sopronig.

A Soproni Egyetem Kreatívipari Intézetének hallgatói egy kiállítással és egy helyszínen készült, digitális-kézműves vegyestechnikával készült installációval szerepeltek. Az alkotások tematikája aktuális társadalmi problémákat feszeget. A rendezvény helyszíne a városközpontban található régi dohánygyár épületegyüttese volt, ahol Vranek Boglákra, Koszorú Péter, Gergely Balázs és Szebeni Szabó Mózes Botond hallgatók Lenkei Balázs egyetemi docens irányításával egy háromnapos workshop keretében készítették el a megnyitóra a pixelekből álló, népi szőttesekre emlékeztető pannókat.

„A Design Week kiállításon való részvétel rendkívül tanulságos volt, különösen az installáció elkészítése során szerzett tapasztalatok révén. Az alkotási folyamat számos kihívást tartogatott számunkra, amelyek nemcsak a fizikai, de a mentális állóképességünket is próbára tették. Fontos tapasztalatokkal gazdagodtunk, amelyek reményeink szerint a jövőbeni közös munkáinkat is pozitívan formálják majd” – összegezték a hallgatók.

A Design Week keretében Lenkei Balázs előadást tartott a design lehetőségeiről és szerepéről a fogyatékkal élők támogatásában, valamint közös programokat szerveztek az erdélyi, partiumi és magyarországi partneregyetemekkel.

megnyito_20241008190849_DW2024_KlarikLorand_DSC05114.jpg Tarlatvezetes_241008194110_DW2024_KristalyPeter_IMG_1566_x.jpg
IMG_20241010_165255crop.jpg elokeszuletek_20241008114713_DW2024_KlarikLorand_DSC04994.jpg