Sepsiszentgyörgyi Design Week workshopon jártak hallgatóink

Design Week Sepsiszentgyörgy

Az idei sepsiszentgyörgyi Design Week célja találkozási pontot biztosítani a helyi szakembereknek, és szakmai kapocsként szolgálni a helyi és az ideérkező szakemberek között, hiszen neves egyetemek design- és divatirányú szakjai is bemutatkoznak Bukaresttől Sopronig.

A Soproni Egyetem Kreatívipari Intézetének hallgatói egy speciális, digitális-kézműves vegyestechnikával készített installációval mutatkoznak be, melynek tematikája aktuális társadalmi problémákat feszeget. A rendezvény helyszíne a városközpontban található régi dohánygyár épületegyüttese, ahol Vranek Boglákra, Koszorú Péter, Gergely Balázs és Szebeni Szabó Mózes Botond hallgatók dr. Lenkei Balázs egyetemi docenssel három napos workshop alatt készítették el a megnyitóra a pixelekből álló, népi szőttesekre emlékeztető pannókat.

A Design Week keretein belül Lenkei Balázs előadást tart a design lehetőségeiről, szerepéről a fogyatékkal élők támogatásában, illetve a közös programokat szerveznek az erdélyi, partiumi és magyarországi partneregyetemekkel.

Sepsi-design-week.jpg