Felhívás: demonstrátori feladatkör betöltése (2024/2025/1)

A Soproni Egyetem Faipari Műszaki és Kreatívipari Kara pályázatot hirdet

demonstrátori feladatkör betöltésére

a 2024/2025-ös tanév I. félévére

A demonstrátor hallgatók a kar labor- és műhely struktúrájában szakmai támogató feladatot látnak el, illetve hallgatói munkák támogatást végzik.

Olyan hallgatók jelentkezését várjuk, akik az adott területtel kapcsolatban kiemelkedő érdeklődéssel és tudással rendelkeznek és a tanulmányaik változatlan színvonalon való folytatása mellett tudják vállalni a demonstrátori feladatok ellátását is. A demonstrátorok a munkájukat a dékáni kabinetvezető támogatásával végzik, aki segíti a hallgatókat a szervezeti életben való eligazodásban és koordinálja a szakmai feladataikat.

A demonstrátorként dolgozó hallgatók egy igazi alkotóműhely tagjaivá válhatnak, sok segítséget kaphatnak szakmai ismereteik elmélyítéséhez.

A demonstrátorokkal kapcsolatos egyetemi szabályozást a Soproni Egyetem Hallgatói Követelményrendszerének VI. fejezete tartalmazza.

Demonstrátor az a hallgató lehet, aki

• nappali alap- vagy mesterképzésben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik a Soproni Egyetem Faipari Mérnöki és Kreatívipari Karán a pályázattal érintett tanulmányi félévben, valamint a demonstrátori foglalkoztatás időtartama alatt,
  • a pályázó nem áll fegyelmi, büntető eljárás alatt.

Demonstrátor foglalkoztatása:

Foglalkoztatás időtartama: 2024. szeptember 1. – 2024. december 31.

A demonstrátorok díjazása bruttó 50.000 Ft/hó.

A foglalkoztatás időkerete: heti 4 óra

A foglalkoztatás konkrét idősávjai: minden héten kedd 16.00-18.00 óra és szerda 16.00-18.00 óra

A demonstrátor foglalkoztatása megbízási szerződés keretében valósul meg.

A demonstrátor az alábbi laborokban/műhelyekben lát el szakmai támogató feladatokat:

• 3D nyomtató műhely
  • Mechanikai vizsgálóműhely 1.
  • Mechanikai vizsgálóműhely 2.
  • Mikroszkópos vizsgálat műhely
  • Lézeres megmunkáló műhely

A demonstrátori pályázat kötelező tartalmi elemei:

1. Pályázati űrlap
  2. Önéletrajz, amelyben ki kell térni a pályázó eddigi szakmai eredményeire, nyelvtudására (pl. tanulmányi verseny, kutatási/tudományos tevékenység; korábbi demonstrátori tevékenység stb.),
  3. Motivációs levél, melyben a hallgató a megnevezi azt a labort/műhelyt, amelyben/amelyekben demonstrátori tevékenységet szeretne betölteni.