Tanulmányutak a megújuló oktatás jegyében

Sopron és környéke nevezetességeivel ismerkedtek az elsőéves művész hallgatók

2022. október 7-én a fertődi Esterházy-kastélyban jártak a Soproni Egyetem Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar Alkalmazott Művészeti Intézetének I. évfolyamos hallgatói. Az ötven fős csoportot azok az építőművész, tervezőgrafikus és formatervező szakos hallgatók alkották, akik idén szeptemberben kezdték meg tanulmányaikat a soproni Alma Materben. Vannak köztük helybéliek és a régióból érkezettek is, de a hallgatók többsége most ismerkedik Sopron és környéke nevezetességeivel.

AMI_tanulmanyutak_2022_osz_09.jpg

A hallgatók számára Dr. habil. Molnár László egyetemi docens szervezte meg az őszi szemeszter pénteki napjaira azt a programsorozatot, amely során elsőként szeptember 23-án Sopron belvárosával ismerkedtek meg Dr. Tárkányi Sándor műemlékvédelmi szakember, egyetemi docens vezetésével. Ezt követően, szeptember 30-án a hallgatók a tavaly megnyílt Erdő Háza látnivalóit tekintették meg a Soproni Parkerdő Muck Endréről elnevezett magaslatán. Majd október 7-én az Esterházy-kastély következett, amely napjainkra a szakemberek áldozatos, több éves felújítási, restaurálási munkáinak köszönhetően sokat vissza tudott idézni az egykori fényes időkből, és számos értékes műkinccsel is gazdagodott a kiállítótér, olyanokkal, melyek már egykor is itt voltak elhelyezve. A programsorozat zárásaként október 14-én a hasonlóan komoly ráfordítással helyreállított Lenck-villa érdekességeivel, titkaival, látnivalóival találkozhattak a diákok Dr. Németh Ildikó muzeológus tárlatvezetésének segítségével.

A hallgatók számára a várossal, környékével és a selmeci szellemiséget őrző erdészet és faipar világával történő ismerkedés előadások formájában folytatódik a félév további részében. Azonban már most elmondható, hogy ez a rendhagyó kurzus az eddigiek során is nagy sikert aratott az érintett hallgatók körében, akik élményeiket – képzőművészhez illően – rajzok, vázlatok és feljegyzések formájában örökítették meg a programok során.

AMI_tanulmanyutak_2022_osz_01.jpg