Szakmai együttműködés olasz egyetem munkatársaival

Szakmai együttműködés a Salernoi Egyetem Matematika Tanszékével

A Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar Alaptudományi Intézetének két oktatója, dr. Németh László egyetemi docens és prof. dr. Szalay László egyetemi tanár 2024. áprilisában prof. Giovanni Vincenzi meghívására ellátogatott az olaszországi Salernoi Egyetem (Università degli Studi di Salerno) Matematika Tanszékére. Oktatóink találkoztak az intézet több munkatársával is és hasznos beszélgetéseket folytattak a kombinatorikai és számelméleti témákról.

Az egy hetes Erasmus mobilitás során egy közös kutatási témát is elkezdtek egy, a kombinatorikában jól ismert aritmetikai háromszög, a Motzkin háromszög tulajdonságainak vizsgálatáról, ennek eredményeképpen pedig egy közös publikáció kerül benyújtásra.

prof. dr. Szalay László, prof. Giovanni Vincenzi és dr. Németh László

IMG_20240416_125650.jpg IMG_20240416_111306.jpg