Sopron Design Week az AMI-ban

Sopron Design Week 2022 - Beszámoló

Október 11-én a partiumi Bihardiószegi workshop prezentációjára került sor. A nyáron a Soproni Egyetem építőművész, formatervező, tervezőgrafikus hallgatói és a Partiumi Keresztény Egyetem Nagyvárad tervezőgrafikus hallgatói együtt vettek részt a Bihardiószegen (Diosig, Románia) megrendezett alkotótáborban. A táborban az érmelléki települést tanulmányozták, és javaslatokat tettek az építészet, településrendezés helyi termékek és szolgáltatások fejlesztésére.

2022_10_12_ami_kiall-01.jpgA Sopron Design Week keretében itt volt egy 20 fős küldöttség Bihardiószeg településről, több hallgató a Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Karról is vendéglátás, turizmus szakokról, és rengetegen az AMI-ból (kb. 80 résztvevő)

A kerekasztal beszélgetésen részt vett a bihardiószegi polgármester úr, Péterfalvi Ágnes, a Botanikuskert vezetője és Szőke Tünde, a Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar tanársegéd, aki a termálfürdők szakértője”.

A 9 napos nyári alkotótábor a Nemzeti Kulturális Alap, a Magyar Művészeti Akadémia és Bihardiószeg Önkormányzatának támogatásával valósult meg. A workshop-on 15 hallgató és 5 tanár vett részt, akik szeptemberben tovább dolgoztak az anyagokon.

A workshop-on kidolgozott és október 11-én kiállítás keretein belül is bemutatott anyag (a település turisztikai célú fejlesztése építőművészeti, vizuális kommunikációs vonatkozásban) nemzetközi szinten is figyelemre méltó, hazai vonatkozásban pedig abszolút kiemelkedő.

Október 12-én átadásra kerültek azok a díjak, melyeket az Alkalmazott Művészeti Intézet hallgatói kaptak, ugyanis a frissen átadott Hegiq Hotelbe terveztek egyedi grafikákat az egyetemen tartott projekthét keretein belül, melyek azóta már a hotel falait díszítik.

SDW2022_11.jpg

Ezután a nyári hegykői workshopról tartottak prezentációt és mutatták be a kiállítási anyagot. Az AMI építőművész szakos hallgatóinak augusztus 21. és 26. között tartottak Hegykőn egy építőművészeti alkotótábort a Fertő-tájon.

A Soproni Egyetem Alkalmazott Művészeti Intézete küldetésének érzi, hogy a környéken – így a Fertő-tájon is – olyan építőművészeti koncepciókat dolgozzon ki, építészeti vonatkozású projekteket vigyen végig, melyek nemcsak a hallgatók szakmai fejlődésében jelentenek mérföldkövet, de egy-egy település életében is változásokat hozhatnak. Az alkotótábor célja a hallgatók szakmai fejlődése a táj megismerésén keresztül és olyan, a nagyközönség számára is befogadható, valós problémákon alapuló koncepciók megalkotása volt, melyek a tájegység szellemiségéhez, hangulatához, érzékeny természeti világához alkalmazkodnak. Az alkotótábor a Nemzeti Kulturális Alap pályázati támogatásából jött létre.

Október 13-án az Eurojet és az Erco szervezett előadásokat 10.00-17.00-ig, teherautóval hoztak bemutató termékeket, eljött a Müpa és a Zeneakadémia akusztikai tervezője is prezentációt tartani.

NKA_logo_2012_RGB (1).jpg