Ujvári János diplomadíj-pályázat felhívás - 2023. ősz

Ujvári János diplomadíj-pályázat felhívás a 2023/24 tanév őszi félévében végzős hallgatók részére

A Szellemi Tulajdon nemzeti Hivatal idén is meghirdeti az Ujvári János diplomadíj-pályázatát, melynek célja segíteni a felsőoktatási tanulmányaik végéhez közeledő hallgatókat, hogy diplomadolgozatuk témáját megfelelő szakmai támogatás mellett szellemitulajdon-védelmi szempontból is megvizsgálják, és feltérképezzék az általuk választott téma szellemitulajdon-védelmi vonatkozásait, illetve oltalmazhatósági lehetőségeit.

Melyek a pályázaton való részvétel feltételei?

1. A pályázaton azok a felsőfokú alap- és mesterképzésben részt vevő hallgatók vehetnek részt, akik a 2023-24. tanév őszi félévének végén fejezik be tanulmányaikat.
  2. A hallgatónak egy 20 órás szellemitulajdon-védelmi távoktatási tanfolyam elvégzését kell igazolnia, kivéve, ha a hallgató korábban az egyetem által igazoltan elvégzett egy minimum 20 órás szellemitulajdon-védelmi képzést.

Milyen kategóriában lehet pályázatot benyújtani?

A hallgatók négy kategóriában nyújthatnak be munkákat:

• szabadalom/használatiminta-oltalom,
  • védjegy és formatervezésiminta-oltalom,
  • szerzői jog
  • szellemitulajdon-védelem gazdasági szerepe.

A pályázati díj összege

A négy meghirdetett kategória mindegyikében az első három helyezett kerül díjazásra az alábbiak szerint:

• első díj 250 000 Ft,
  • második díj 200 000 Ft,
  • harmadik díj 150 000 Ft.

Határidők

A pályázati szándék regisztrálásának határideje: 2023. december 4.

A diplomadíj-pályázat elkészítésének határideje: 2024. március 22.

További kérdés és érdeklődés esetén információ Dr. Alpár Erzsébet iparjogvédelmi szakértőnél kaphatnak a hallgatók:

• Tel 06 30 613 3426;
  • email: alpar.erzsebet@uni-sopron.hu