Faipari Egyetemi Kutatásért Alapítvány pályázata

A Faipari Egyetemi Kutatásért Alapítványt a Henkel Magyarország Kft. 1995-ben hozta létre a Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar támogatására.

Az alapítvány elsősorban doktoranduszok, diplomaterv- és szakdolgozat készítők részére nyújt anyagi támogatást kutatási témájuk, feladatuk megvalósításához.

A pályázat benyújtásának határideje:

2022. december 16.

1. Pályázati feltételek
  • Pályázni elsősorban különleges anyagok, műszerek, eszközök beszerzésére érdemes.
  • A pályázatnak tartalmaznia kell:
    • a pályázati lapot ↓ kitöltve
    • a pályázat leírását tanszék/intézetvezető aláírásával
    • a pályázatban kért összeg bruttó, és a beszerezhető legkedvezőbb árfekvésű termék árát (bizonyíthatóan).
  • A pályázati dokumentumok beküldése összesítve 1db pdf fájlban elektronikusan a koman.szabolcs##kukac##uni-sopron.hu címre, illetve papír alapon 1 példányban Dr. Komán Szabolcshoz az alapítvány titkárához
  • Szállás, és utazási költségekre, tanszéki rezsi anyagokra pályázni nem lehet.
2. Pályázati összeg felhasználása
  • Az elnyert pályázati összeg felhasználhatóságáról az FMK Faipari és Műszaki Intézetében Dr. Komán Szabolcs (518-187) ad információt.
  • Minden beszerzett eszközről hivatalos ÁFÁ-s számla szükséges (átutalás, HUF). A számla címzettje: Faipari Egyetemi Kutatásért Alapítvány, 1113 Budapest Dávid Ferenc u. 6.
  • A fel nem használt (rész)összeget más célra igénybe venni nem lehet. Az összeg átütemezéséhez, más célra használhatóságához kuratóriumi döntés szükséges.
  • A szabálytalanul felhasznált összeget az alapítványnak vissza kell fizetni.
3. Pályázat elszámolása
  • A pályázati összeg felhasználásáról következő év július 31-ig írásos beszámolót kell készíteni, mely tartalmazza:
    • a felhasználással kapcsolatos rövid szakmai eredmény beszámolót
    • a szívességi használati szerződést
    • az eszköz nyilvántartási lapot.
  • A pályázott eszközök segítségével megvalósuló kutatásról egy éven belül egy tudományos publikáció elkészítése szükséges, amelynek köszönetnyilvánításában az Alapítvány megemlítésre kerül.
  • Az alapítvány a pályázott eszközöket egy szívességi használati szerződés keretében adja át a pályázóhoz tartozó intézetnek.
  • A pályázók tudomásul veszik és hozzájárulnak, hogy a pályázatban szereplő tudományos munkájuk eredményeiről a szaksajtóban rövid összefoglaló jelenjen meg.
  • A pályázat elszámolásának elmulasztása magával vonja az illető intézet/tanszék következő pályázati ciklusokban való részvételének elutasítását.