Okosotthon modell készült a projekthéten

A Soproni Egyetem Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar mechatronikai mérnök szakos hallgatói az egyetemi projekthéten egy okosotthon modelljét készítették el.

A modell a tanüzemben készült, maradék anyagok újrahasznosításával. A hallgatók Solid Edge 3D CAD modellt készítettek, az irányítórendszer rendszertervét is elkészítették, majd a villamos bekötés és a programozás következett. Mivel a rendszer működésének megértése és a tanulás volt a lényeg, nem kész okosotthon komponenseket építettek össze, hanem kettő Arduinó készlet segítségével valósították meg a terveiket. Még egy automata nyitású 3D nyomtatott ajtó is került a ház modellre.

A szakmai fejlődés mellett az együttműködés, munkamegosztás gyakorlására is jó volt a feladat. Ráadásként egy bemutató videót is készítettek az elvégzett munkáról.

A projektben részt vevő hallgatók: Antal Richárd, Honti Áron, Kuti Balázs, Schwarcz Dominik.

Konzulens: Tatai Sándor