Nyílt Nap - 2024. január 17.

Nyílt Nap a Faipari Mérnöki és Kreatívipari Karon

IDŐPONT:
2024. január 17. (szerda) 11:00 óra

HELYSZÍN:
Soproni Egyetem, P épület, I. emelet, 10-es előadó
(9400 Sopron, Cházár András tér 1.)

A nyílt napon való részvételhez kérjük töltse ki az online regisztrációs lapot az alábbi linken:

Nyílt nap / Szakmai nap - Regisztráció*

*legkésőbb január 16-án 9:00 óráig

PROGRAM:

10.30 – 11.00 Kapunyitás, érkezés

11.00 – 12.00 Köszöntő és a kar bemutatása:

• A Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar bemutatkozása • Dr. habil. Horváth Péter György, oktatási dékánhelyettes
  • Szent Pál Katolikus Szakkollégium (CP) bemutatkozása • Török Ignác
  • Diákélet, diákhagyományok Sopronban • Sajdik Tamás, FMK HÖK elnök

12.00 – 15.30 A képzési területek bemutatása – szakspecifikus programokkal:

MŰSZAKI KÉPZÉSI TERÜLET / SZAKMAI NAP**

• helyszín: Soproni Egyetem, B épület, NRRC (Sopron, Bajcsy-Zs. u. 4.)
  • 12.15 – 14.30 Szakmai programok a faipari mérnöki, valamint az ipari termék- és formatervező mérnöki alapszakok iránt érdeklődőknek:
    • Laboratóriumi bemutatók és érdekes előadások, beszélgetések
    • A program végén intézményi pontok megszerzéséhez - a szakmai programok ismeretanyagából - teszt kitöltésére lesz lehetőség. (Külön előzetes felkészülésre nincs szükség!)

INFORMATIKAI KÉPZÉSI TERÜLET / SZAKMAI NAP**

• helyszín: Soproni Egyetem, GT épület (Sopron, Bajcsy-Zs. u. 9.)
    • 12.15 A gazdaságinformatikus alapszak bemutatása
    • 12.30 – 15.30 IT Treasure hunt 1.1
      • Az informatikus képzés iránt érdeklődő diákok különböző megmérettetések teljesítésével szerezhetik meg a 80 többletpontot. (Az "IT Treasure hunt 1.1"-en való részvétel és az ezzel járó plusz pontok megszerzése előzetes regisztrációhoz kötöttek: Nyílt nap / Szakmai nap - Regisztráció) A feladatok témája tükrözi az informatikus szakma sokszínűségét, megoldásukhoz oktatóink által átadott tudásmorzsákra is szükség lesz, melyek bepillantást adnak a képzés néhány kurzusába is. Kedvező időjárás esetén a checkpoint-ok szét lesznek szórva, így a résztvevők az egyetemi kampuszt is megismerhetik.
    • 12.30 – 15.30 Beszélgetés aktív és végzett gazdaságinformatikus hallgatókkal

TÁRSADALOMTUDOMÁNYI KÉPZÉSI TERÜLET:

• helyszín: Soproni Egyetem, P épület (Sopron, Cházár András tér 1.)
    • 12.15 A kommunikáció- és médiatudomány alapszak bemutatása és a Kreatívipari Intézet (SOE FMK KRI) bemutatkozása:
      • Prof. Dr. Markó Balázs Intézetigazgató Úr megnyitója
      • Általános tudnivalók a szakról és a felvételi eljárásról
      • Hallgatói bemutatkozások, sikerek (5-5 percben):
    • 12.45 Kérdezz-felelek: beszélgetés kommunikáció- és médiatudomány szakos hallgatókkal

MŰVÉSZETI KÉPZÉSI TERÜLET:

• helyszín: Soproni Egyetem, P épület (Sopron, Cházár András tér 1.)
    • 12.15 A Kreatívipari Intézet (SOE FMK KRI) bemutatkozása:
      • Prof. Dr. Markó Balázs Intézetigazgató Úr megnyitója
      • Általános tudnivalók a szakokról (építőművészet, formatervezés és tervezőgrafika alapszakok), felvételi eljárásról
      • Hallgatói bemutatkozások, sikerek (5-5 percben)
    • 12.45 Hogyan készülj a felvételire? Mi kerüljön a portfólióba? (kötetlen beszélgetés a diákokkal)
    • 13:20 Aktivitások, kiállítások, interaktív szakos bemutatkozások, személyes bemutatkozások az épületben: Workshopron stand, Bestiárium, Csomagolás, makettek, tipográfia, formatervezett tárgyak, belsőépítészet, fotókiállítás, közös festmény készítése, kreatív origami
    • 14:30-tól Vezetett séta a Botanikus Kertben - tájépítészet, tájművészet

További információ:

*A rendezvényen megjelent diákok számára igazolást állítunk ki.
Az esemény nyilvános és sajtónyilvános. Az eseményen kép- és hangrögzítés történik.

** A Soproni Egyetem Faipari Mérnöki és Kreatívipari Karának teljes szakmai/nyílt napján való aktív részvétel lehetőséget ad a jelentkezők számára a 2024-es felvételi eljárásban intézményi pontok megszerzésére, melyek megszerzéséről az Intézmény igazolást állít ki.
A Soproni Egyetem Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar csak a saját, kar által szervezett szakmai/nyílt napján való aktív részvételért kapott intézményi többletpontot fogadja el a felvételi eljárásban „szakmai napon való részvétel” jogcímen. A kiállított igazolás 5 évig érvényes, s a részvétel szerinti képzési területhez tartozó képzésre való jelentkezés esetén érvényesíthető.
Az igazolás kiállításához előzetes regisztráció és adatvédelmi nyilatkozat kitöltése szükséges.

nyiltnap_jan17_event.jpg