FMK oktatói kinevezések az évnyitón

A nyár végén megjelent az Egyetemi Tanári kinevezések névsora a Magyar Közlönyben, amiben a Soproni Egyetem négy oktatója is szerepel, köztük hárman a Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar munkatársai.

Dr. Sulyok Tamás, köztársasági elnök határozatának megfelelően 2024. szeptember 1-től a Soproni Egyetem következő oktatói kaptak egyetemi tanári címet: Dr. Kósa Balázs (FMK), Dr. Molnár László (FMK), Dr. Pásztory Zoltán (FMK) és Dr. Heil Bálint Gábor (EMK).

A Soproni Egyetem ünnepélyes évnyitóján Prof. Dr. Fábián Attila az intézmény rektora és Prof. Dr. Magoss Endre dékán gratuláltak kollégáinknak az egyetemi tanári címekhez.

Prof. Dr. Pásztory Zoltán, egyetemi tanár Prof. Dr. Molnár László, egyetemi tanár

Az ünnepségen vette át dékánhelyettesi kinevezését Prof. Dr. Kósa Balázs egyetemi tanár, aki ezentúl a Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar oktatási dékánhelyettesi feladatait látja el.

Prof. Dr. Kósa Balázs átveszi dékánhelyettesi kinevezését (fotó: Griechisch Tamás, sopronmedia.hu)Szintén az évnyitó ünnepi keretei között adományozott a Soproni Egyetem Szenátusa Címzetes Egyetemi Docens címet Tóth Kázmér Attilának, az Erdészeti Múzeum igazgatójának, aki a Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar művészeti képzésein óraadóként is részt vesz a hallgatók fejlődésében.

cimzetes-egyetemi-docens-02.jpg cimzetes-egyetemi-docens-01.jpg

Dr. Antal Mária Réka, a Kreatívipari Intézet adjunktusa, valamint Dr. Ősz Olivér, az Alkalmazott Tudományi Intézet adjunktusa pedig átvették egyetemi docensi kinevezésüket az ünnepségen.

egyetemi-docens-01.jpg egyetemi-docens-02.jpg