FELVÉTELI VIZSGA: alapszakos művészeti képzéseinkre

Az alapszakos művészeti képzéseinkre (építőművészet BA, formatervezés BA, tervezőgrafika BA) jelentkezőknek kétfordulós felvételi vizsgát kell teljesíteniük.

Az első fordulóhoz szakmai portfolió anyag készítése és elektronikus úton történő beadása szükséges.

A második forduló gyakorlati vizsga Sopronban.

I. FORDULÓ

MIT KELL BEKÜLDENIE?

• Motivációs levél – maximum 1 db A4-es oldal PDF formátumban, külön file-ként;
  • Portfólió – maximum 20 Mb terjedelemben, PDF formátumban. A file elnevezése a következő legyen: vezetéknév-keresztnév.pdf, például minta-sándor.pdf, ellenben a szerkesztett anyag nem tartalmazhat sem személyes, sem elérhetőségi adatokat.
    • rajzi tanulmányi anyag bemutatása max. 7-8 oldal (szabadkézzel készített fekete-fehér és/vagy színes rajzok, vázlatok, krokik, például: tárgyrajzok, csendélet, embertanulmányok (kézfej, portré, akt), növény-, állattanulmányok, stb.)
    • választott szaknak vagy szakoknak megfelelő alkotások összeállítása, max: 7-8 oldal (például tervek, szabadkézi vázlatok, modellekről készített fotók, digitálisan készített anyagok)
    • Amennyiben több szakra felvételizik, értelemszerűen több, a megjelölt szakoknak megfelelően szerkesztett portfóliót szükséges beküldeni.
  • Nyilatkozatok:
  • A felvételi díj befizetését igazoló bizonylat olvasható minőségű elektronikus formában, az eredetit pedig kérjük megőrizni. A 4.000 forintos díjat minden jelentkezőnek csak egyszer kell befizetnie, függetlenül attól, hogy a Soproni Egyetem Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar hány szakára jelentkezik.

Utalással kapcsolatos információk:

• Számlaszám: 11737083-24683441 (IBAN:HU51 1173 7083 2468 3441 0000 0000, SWIFT kód: OTPVHUHB)
  • Név: Soproni Egyetem
    Az utaláskor a közlemény rovatba az alábbi információnak kell bekerülnie: FMK 20k29001 művész alkalmassági vizsgadíj - jelentkező neve

Hova szükséges elküldeni a felvételi dokumentumokat?

Kizárólag elektronikus úton az portfolio@uni-sopron.hu e-mail címre.

A Soproni Egyetem a felvételi eljárás során készített munkákat a pótfelvételi eljárás lezárását követő 30. napig őrzi, ezt követően azok megsemmisítésre kerülnek.

A szakmai portfólió anyagot április 8 - 21. között kérjük elküldeni.*

*A 2024. április 21. vasárnap 24.00 óra után érkezett anyagokat nem tekintjük beérkezettnek.

Az I. forduló eredményét minden jelentkező a www.felvi.hu oldal e-felületén 2024. május 13. után megtekintheti.

II. FORDULÓ

A II. fordulóba továbbjutott jelentkezők, a gyakorlati vizsga menetéről részletes tájékoztatást kapnak a www.felvi.hu-n megadott elektronikus e-mail címükre (június elején).