Elismerés a Nemzetközi Roncsolásmentes Faanyagvizsgálati Konferencián

Prof. Dr. Bejó László az Alkalmazott Tudományi Intézet egyetemi tanára a legjobb szóbeli előadásért járó díjat kapta a 23. Nemzetközi Roncsolásmentes Faanyagvizsgálati Konferencia városi fák vizsgálatáról szóló szekciójában a Sao Paulo melletti Campiñasban, Brazíliában.

Bejó professzor úr az Urban Tree Inspection and Risk Analysis szekcióban vett részt az Urban Tree Root Stability – A Possible New Approach c. előadásával. Szerzőtársai Prof. Dr. Dívós Ferenc és Dr. Puskás Lajos voltak. A tanulmány a városban található élőfák gyökereinek a stabilitás-vizsgálatával foglalkozott. Egy új kísérleti módszer segítségével az élőfák dőlésszögének hirtelen bekövetkező változását vizsgálták, miközben a faápoló szakember a fán tartózkodott. Az eredmények a városokban található élőfák stabilitásának a vizsgálatában további segítséget nyújtanak.

A publikáció elérhető a https://www.ndtesymposium.org/ honlapon található konferenciakötetben.

Bejó professzor úr a konferencia nemzetközi szervezőbizottság tagja, illetve a konferencián az Urban Tree Inspection, Risk Analysis and In-Forest Wood Quality Assessment poszter szekció moderátora volt.

460648386_8132629290196086_8672293666664374287_n.jpg