Nyelvváltó

Gyengénlátó Változat
 Polyák János
Név Polyák János
Beosztás egyetemi docens, Ferenczy Noémi-díjas iparművész
Telefonszám (+36 99) 518-910
E-mail cím polyak.janos##kukac##uni-sopron.hu
Szervezeti egység Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar
Kreatívipari Intézet

További információk

Miért a formatervező művész MA szak?

Az alapképzést követően a komplex gondolkodás és az összetett tervezés kerül előtérbe. A már érett személyiséggel rendelkező hallgatók saját program alapján felvételiznek és a képzési tartalmat az érdeklődésük figyelembevételével célzottan alakítjuk ki. A hallgatói lehetőségek növekednek, a feladatokban az egyetem és az oktatók kapcsolati tőkéjét is mozgósítjuk. Az éles projektfeladatok mindennaposak lesznek az oktatásban. A mesterképzés túlmutat az egyetemi lét határain, támogatjuk az önálló projekteket és az AMI-n belül a szakok közötti kooperációt. 

Mit tanulhatsz a formatervező művész MA szakon?

A képzés célja formatervező művészek képzése, akik megszerzett tervezői és tudományos ismereteik birtokában, tudatos és felelősségteljes tervezői magatartásukkal képesek felismerni a társadalom és kultúra, valamint a piacgazdaság és a környezet kihívásait, és tudnak azokra a design és formatervezés eszközeivel rugalmas, hatékony és innovatív megoldásokkal reagálni. Munkájukat a termék-formatervezés és a termékfejlesztés, továbbá a designkutatás valamennyi fázisában képesek önállóan és más szakemberekkel együttműködve, csoportmunkában is végezni, akár a formatervező- és designkutató-csoportok vezetőjeként is. Felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására. Az alkotó ember kulturális küldetését vállaló, értéket teremtő, értékeket közvetítő és védő, ennek érdekében széleskörű kommunikációs készségekkel – számítástechnika, idegen nyelv, vizuális technikák – felvértezett alkotó értelmiségi ember a képzés célja.  

Továbbtanulás és karrier lehetőségek

A szakunkon végzett okleveles formatervező művészek számos elhelyezkedési lehetőséggel élhetnek. Lehetnek önálló tervezőművészek, designvállalkozások vezetői, designstúdiónál tervezők vagy akár vezetők is, kreatív ügynökségeknél és reklámcégeknél tervezők, termelő és szolgáltató cégeknél vezetőtervezők, illetve bármilyen designtevékenység szervezői, irányítói illetve vezetői.

A két éves mesterképzés célja, hogy a végzett hallgatók átfogó szakmai ismerettel és kellő gyakorlattal kezdhessék meg szakmai karrierjüket, illetve hazai és nemzetközi posztgraduális képzésre jelentkezhessenek.

A formatervező művész mesterdiploma megszerzése után mindazok a hazai és külföldi továbbképzési lehetőségek rendelkezésre állnak, amelyek magasabb képzettségi fokozat elérését biztosítják: Magyar Iparművészeti Egyetem DLA Iskola, valamint a Soproni Egyetem Doktori Iskolája.  

Felvételi információk

Felvételi időszakban a felvételi információk a felvi.hu oldalon érhetőek el.

 

Miért a formatervezés BA szak?

A formatervezés, design a kor egyik legfontosabb területe. A design a tudományágak és a művészet összeadott értékeit, a kutatások és társadalmi kihívások mentén a közeljövő tárgyi világát fogalmazza meg. Ebben a folyamatban részt venni és a befejező összegző szakaszban a tárgyiasulás élményét és felelősségét tapasztalni teremtői hozzáállást jelent.  

Mit tanulhatsz a formatervezés BA szakon?

A képzés célja formatervezők képzése, akik a design és formatervezés különböző területein képesek kis- és nagysorozatú termékek formai tulajdonságainak és használati jellemzőinek megtervezésére, valamint a teljes termékfejlesztési folyamatban való részvételre. Szakmai felkészültségük lehetővé teszi számukra, hogy kreatív válaszokat tudjanak adni a kultúra, a társadalom, a piacgazdaság és a környezet kihívásaira, akár önállóan, akár más szakemberekkel együttműködve. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.  

Továbbtanulás és karrier lehetőségek

A Formatervezés alapdiploma (BA) megszerzése után a Formatervező művész mester szak (MA) továbbképzési lehetőség áll rendelkezésre. A három éves alap és két éves mesterképzés célja, hogy a végzett hallgatók átfogó szakmai ismerettel és kellő gyakorlattal kezdhessék meg szakmai karrierjüket, illetve hazai és nemzetközi posztgraduális képzésre jelentkezhessenek. A mester szak elvégzése után mindazok a továbbképzési lehetőségek rendelkezésre állnak, melyek általában a művészeti továbbképzést jelentik.

Felvételi információk

Felvételi időszakban a felvételi információk a felvi.hu oldalon érhetőek el.

Az alapszakos művészeti képzéseinkre (építőművészet BA, formatervezés BA, tervezőgrafika BA) kétfordulós felvételi vizsgát kell teljesítenie a jelentkezőknek, a FELVÉTELI VIZSGÁRÓL további információ ezen a linken érhető el.

 

« vissza