A Soproni Egyetem építőművész hallgatójának országos sikere

Tóth Tekla építőművész hallgatónk 2024 tavaszi szemeszterében elkészített „Gravitációs borászat Tokaj-Hegyalján” című diplomamunkájával a Magyar Cement-, Beton- és Mészipari Szövetség (CemBeton), valamint a Magyar Betonelemgyártó Szövetség (MABESZ) által kiírt Minden építés alapja 2024 névre keresztelt országos hallgatói pályázaton első helyezést ért el.

Konzulens: Prof. dr. Markó Balázs, Prof. dr. Kósa Balázs, külső konzulens: Józsa Dávid

Gratulálnuk hallgatónknak a szép eredményhez!

Fotó: https://beton.hu/palyazat/

Beszámoló a beton.hu oldalon:

"A Bíráló Bizottság a kategóriában benyújtott pályázatok közül 5 pályamunkát tartott kiemelkedőnek, ezért javaslatára a Kiíró a pályázati kiírásnak megfelelően a díjazást és annak megosztását megváltoztatta:

1. helyezett: Tóth Tekla – Gravitációs borászat Tokaj-Hegyalján, Soproni Egyetem

A terv kidolgozása következetes, a megjelenítéssel, makettek alkalmazásával komplex anyag. A borászati feldolgozási technológiához maximálisan alkalmazkodó, kiváló építészeti megoldás. A koncepció indokolt, ugyanakkor kicsit túl sokat áldozott be a föld alá helyezéssel. A beton szerkezetként és anyagában is alkalmazásra került a kiváló gravitációs borászat építészeti megoldásakor. A teljes szerkezet látszó beton, jól hangsúlyozza a beton természetes jellegét, nem igényel külön gépészeti megoldásokat."