A gép forog, az alkotó pihen - színházi díszlet tervezési kiállítás, a Soproni Egyetem hallgatóitól

Elsőéves hallgatók terveztek díszleteket Madách Imre- Az Ember tragédiája című darabjához a Soproni Egyetem Faipari Mérnöki és Kreatívipari Karán. A tervek között jó néhányat találunk, melyet akár azonnal színpadra is lehetne állítani – hangzott el a makettekből berendezett kiállítás megnyitóján.   A soproni Esterházy Palota Erdészeti Múzeumban mostantól augusztus végéig bárki belepillanthat, hogyan képzelik el a mai diákok a 164 évvel ezelőtt született mű színpadi világát. A Kreatívipari Intézet hallgatóit erre a munkára Tóth Kázmér, Magyar Ezüst Érdemkereszt díjas díszlettervező készítette fel. Madách Imre műve az emberiség egész történetét, sőt a világmindenséget mutatja be 15 színben.

makett1.jpg

Ezekhez alkotta meg 14 diák a díszletek teljes színpadi megvalósíthatósági tervét és mindegyiket makett formájában meg is építették. A kiállítást Prof. Dr. Magoss Endre, dékán (Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar) és Prof. Dr. Markó Balázs, intézetigazgató, Kreatívipari Intézet, FMK méltatta.

A kiállítás Sopronban, a Templom utca 4 alatt, a Melinda teremben tekinthető meg egész nyáron.

makett2.jpg